Madala intensiivsusega hommikune jalgrattasõit põletab keharasva, parandab vastupidavust, tõstab energiataset ja stimuleerib ainevahetust kogu päevaks. Lisaks aitab jalgrattasõit ennetada haigusi, toetab vähiravi, tugevdab vaimset tervist ja on liigestesõbralik trenn.
2019 aasta lõpus läbiviidud kliinilises uuringus leiti, et 6 nädala jooksul enne hommikusööki rattatrenni teinud ülekaalulised inimesed põletasid kaks korda rohkem rasva kui need, kes treenisid pärast hommikusööki.* Kuid see ei ole veel kõik. Lisaks aitab rattasõit:
TUGEVDA JALGU
Jalgrattasõit parandab alakeha üldist talitlust ja tugevdab jalgade lihaseid, ilma et neid üle pingutaks.
TUGEVDADA VAIMSET TERVIST
Jalgrattasõit võib leevendada stressi-, depressiooni- või ärevustunnet. Jalgrattasõidu ajal teele keskendumine sunnib olema just selles hetkes ning päevane murekoorem jääb selja taha.
ENNETADA HAIGUSI
Jalgrattasõit on üks võimalustest võidelda istuva eluviisiga ja sellest tulenevate terviseprobleemidega. Aitab ennetada insulti, südameatakke ja kõrget vererõhku. Jalgrattasõit võib aidata ka II tüüpi diabeedi ennetusel.***
TOETADA VÄHIRAVI
2019 aastal tehtud uuringutulemused näitasid, et rinnavähi põdemisel aitab mõõdukas kehaline aktiivsus vähendada vähiravi kõrvaltoimeid, sealhulgas väsimust ning parandada üldist elukvaliteeti.**
ON LIIGESTESÕBRALIK TRENN
Jalgrattasõit on hea võimalus teha intensiivset treeningut ilma oma liigeseid koormamata.
Liigume terviseks!
* Edbinburg R, et al. Lipid Metabolism Links Nutrient-Exercise Timing to Insulin Sensitivity in Men Classified as Overweight or Obese. The Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, Volume 105, Issue 3, March 2020, Pages 660–676
** Ligibel J, et al. Weight Management and Physical Activity for Breast Cancer Prevention and Control. American Society of Clinical Oncology Educational Book 39 (May 17, 2019) e22-e33.
*** Rasmussen M, et al. Associations between Recreational and Commuter Cycling, Changes in Cycling, and Type 2 Diabetes Risk: A Cohort Study of Danish Men and Women. PLoS Med. 2016 Jul; 13(7)
Allikas: Healthline.com